Drukuj
fot. via PTSM-JR

W dniach 15-17 września .2017 roku uczniowie dwóch klas III a oraz VII a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyły w wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Wycieczka przyrodnicza została zorganizowana w ramach cyklu „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody” organizowanego przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców naszego miasta przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

 

Po przybyciu czekał na młodych kamiennogórzan smaczny obiad, a wieczorem odbyło się ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli na wycieczkę autokarowo-przyrodniczą do „Centrum Nauki Keplera” w Zielonej Górze. Tam wszyscy uczestnicy mieli możliwość aktywnego, samodzielnego zgłębiania tajników nauk przyrodniczych. Wykonując samodzielnie ciekawe doświadczenia w Sali Interaktywnej, uczyły się przez zabawę. W Sali wyposażonej w 34 różne stanowiska uczniowie uruchamiali urządzenia na poszczególnych stanowiskach interaktywnych, obserwując ich działanie, wchodzili z nimi w interakcję i w konsekwencji wzbogacali zakres swych doświadczeń, uzyskując wiedzę w sposób niewerbalny. Każde ze stanowisk inspirowało i pobudzało umysł wywołując skojarzenia skłaniało do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Planetarium „Wenus” z interesującą ekspozycją astronomiczną „Układ Słoneczny” z systemem do projekcji multimedialnych na sferycznym ekranie (kuli) ze stanowiskami poświęconymi planetom Okładu Słonecznego i Księżycowi oraz meteorytom, a także słynnemu astronomowi – Johannesowi Keplerowi.

Po zjedzeniu pysznych lodów, grupa wróciła do Przemkowa. Po obiedzie odbyły się niesamowite zajęcia z Panią Wandzią, podczas których powstały wspaniałe dekoracje piernikowe. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Sobotni wieczór zakończył się zabawą dyskotekową. Niedzielę uczestnicy wycieczki rozpoczęli tradycyjnie od śniadania. Niestety, wkrótce nadszedł też czas pożegnania, podczas którego obejrzeli prezentacje, pokazującą jak bawili się przez ostatnie trzy dni. Po nim krótka dyskoteka, czas wolny, który wszyscy poświęcili na próbę zapakowania swoich rzeczy do walizek. Po przyjeździe autokaru, grupa wyruszyła w drogę powrotną do domu.

Opiekę na uczestnikami integracyjnej wycieczki do Przemkowa sprawowali Małgorzata Bąk i Emilia Nieczyperowicz – wychowawczynie klas oraz Marcin Tadeusz – Rodzic.