aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Wparcie inicjatyw lokalnych i Rad Seniorów w regionie kamiennogórskim

Wczoraj (13.12.2017 r.) zakończylismy tegoroczny projekt „Wparcie inicjatyw lokalnych i Rad Seniorów w regionie kamiennogórskim” w ramach Rządowego Programu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020. Całość działań podsumowała prezes Stowarzyszenia „Granica” Bożena Pełdiak.

fot. via lh

Zagospodarowanie mały dzieciom czasu wolnego powinno być przede wszystkim wartościowe. W natłoku bardzo wielu propozycji warto wybrać takie gry i zabawy, które nie tylko umilą wspólne chwile, ale również będą mieć pewnego rodzaju wartość edukacyjną. U maluchów nie musi to być wiedza encyklopedyczna czy też lekcja matematyki, ale zarówno te najnowsze, jak i te z tradycją stanowią doskonałe ćwiczenia koordynacji ruchowej, orientacji w przestrzeni czy też postrzegania kierunków. Te wszystkie elementy przydają się w dalszych latach w nauce pisania, a koncentracja, umiejętność współpracy i rywalizacji to doskonałe umiejętności i społeczne, i edukacyjne.

Miód lipowy, wielokwiatowy, czy spadziowy to miody, które większość z nas zna, ponieważ są to jedne z bardziej popularnych miodów w naszym kraju. Warto jednak poszerzać wiedzę oraz kulinarne horyzonty i zapoznać się z mniej znanymi miodami, które nie odbiegają właściwościami od tych popularnych. Sprawdźmy jakie właściwości skrywają w sobie mniej znane miody!

fot. lh

fot. lh

Prowadzenie małej i dużej firmy szczególnie w gąszczu stale zmieniających się przepisów nie jest zawsze proste i przyjemne. Nawet najlepszy pomysł na biznes i dobra koniunktura nie poprawiają humoru, jeśli toniemy w stercie dokumentów, wezwań do urzędów i kontroli. A przecież nie każdy przedsiębiorca zna się na prowadzeniu ksiąg rachunkowych i śledzeniu przepisów. Biznes jest od tego, żeby zarabiał i przynosił satysfakcję, a nie męczył. I zarówno początkujący, jak i doświadczeni przedsiębiorcy podkreślają, że niezwykle ważną sprawą jest dobra księgowość.

Trzy lata po wyborach samorządowych proponujemy wystawienie oceny samorządowcom. Wystarczy wysłać SMS-a.
Poniżej aktualne wyniki tegorocznego głosowania i zasady oddawania głosów.

Wyniki będą aktualizowane przynajmniej raz dziennie ok. godziny 20.00. Głosowanie trwa do 30 grudnia 2017, do godziny 20.00.

fot. via wp

Sypialnia jest pomieszczeniem, które pełni jedną z najważniejszych ról w naszym domu – zapewnia nam wypoczynek po ciężkim dniu.
W związku z tym przy jej aranżacji powinniśmy poświęcić bardzo dużo uwagi i zadbać by panujący tam wystrój sprzyjał relaksacji.

Katharsis Kamienna Góra 

KATHARSIS SALON ZDROWIA I URODY
UL. SPACEROWA 5A
BUDYNEK  „ROYAL”
www.salon-katharsis.pl
Tel. 665 408 456

PRZYPOMINAMY, O MOŻLIWOŚCI NABYCIA KART PODARUNKOWYCH NIEZASTĄPIONYCH JAKO ŚWIĄTECZNY PREZENT.

NOWOŚĆ - LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

DCR Kamienna Góra

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji Sp. z o.o. ogłosiło w dniu 3 grudnia 2017 r. przetarg na dostawę nowego sprzętu medycznego. Planowane zakupy sprzętu będą możliwe dzięki wnioskowi złożonemu przez Panią Iwonę Krawczyk, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego a zarazem radną Sejmiku. Powyższy wniosek został pozytywnie przyjęty przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Jarkowice

W Jarkowicach, jesienią realizowano projekt „Dla starszego i młodszego – dla każdego coś fajnego” w ramach Działaj Lokalnie X. Podczas realizacji projektu odbyło się kilka spotkań integracyjnych dla mieszkańców, w różnorodnych tematach: spotkanie sportowo – rekreacyjne z ogniskiem, warsztaty florystyczne dla dorosłych i zajęcia plastyczne dla dzieci, prelekcja dotycząca początków Jarkowic, atrakcji krajoznawczych i florystycznych.