aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W piątek i sobotę (10-11 sierpnia) w Chełmsku Śląskim odbywa się XI Jarmark Tkaczy Śląskich. Wysyłając sms-a możesz wskazać, który występ najbardziej się Tobie podobał.

Aktualizacja 13.08.

Chełmsko Śląskie - XI Jarmark Tkaczy

Gmina Lubawka znów będzie gościć jedno z wydarzeń, które są bardzo mocno wpisane w rodzimą tradycję regionu Dolnego Śląska – Jarmark Tkaczy Śląskich. Po raz kolejny rynek w Chełmsku Śląskim zapełni się rękodzielnikami, wystawcami czy promotorami produktu lokalnego, jakim jest len.

Stanisław Król

Zmarł Stanisław Król, wieloletni przewodnik Sudecki, mieszkaniec Kamiennej Góry, miał 74 lata.

Miszkowice - Ceramiczna układanka

W piątki (3 i 10 sierpnia) w Miszkowicach odbędą się warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Na 17 sierpnia zaplanowano wielkie zdobienie płytek podłogowych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu Ceramiczna Układanka.

Jarkowice - Spotkajmy się przy naszym ognisku

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jarkowice, realizuje projekt „Spotkajmy się przy naszym ognisku” finansowany ze środków Działaj Lokalnie XI. Projekt ten jest ściśle związany z budową nowego placu rekreacyjnego w Jarkowicach.

Kwiat Lnu

fot. lh

Zdecydowanie najbardziej popularnym i najczęściej nauczanym w Polsce językiem obcym od lat pozostaje język angielski. Jest on też postrzegany za język uniwersalny w skali światowej. Jednak warto też poszerzać swoje horyzonty językowe i nauczyć się języka naszych zachodnich sąsiadów. Przedstawiamy 4 podstawowe powody, dla których warto podjąć naukę języka niemieckiego i jak to zrobić?

fot. wp

Chrupiąca, aromatyczna, doskonale podkreślająca smak kawałków kurczaka… taka właśnie jest panierka z Kentucky Fried Chicken, czyli słynnej sieci KFC. W dostawie czy w lokalu – kawałki kurczaka otulone nią zyskują niepowtarzalny smak. I choć jej receptura jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic handlowych… sprawdź, co sprawia, że jest tak dobra!

SOPP Polska Sp. z o.o. w Kamiennej Górze

Firma SOPP Polska Sp. z o.o. w Kamiennej Górze zatrudni pracownika do pracy na stanowisko:
- magazyniera na dziale kokard z uprawnieniami na wózki widłowe.

Kontakt pod nr telefonu 510 093 229; 75 645 11 24 od poniedziałku do piątku do godz. 16:00.

fot. wp

Gdy mówimy o miejscu docelowym pracy, którą może wykonywać opiekunka osób starszych Niemcy wydają się nam zwykle naturalnym kierunkiem. Trudno się temu dziwić. Za zachodnią granicą Polski problem starzejącego się społeczeństwa i rosnącej liczby seniorów jest jeszcze lepiej widoczny niż w naszym kraju. Nie da się przy tym ukryć, że opiekunka może tam znacznie więcej zarobić. A jednak sama praca nadal osnuta jest mgłą tajemnicy.