aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Każdy kierowca ma obowiązek posiadana polisy ubezpieczeniowej OC na swój samochód. Koszty tego typu ubezpieczeń mogą być jednak bardzo wysokie. Jak znaleźć najtańszą polisę odpowiedzialności cywilnej?

W Polsce każdy właściciel samochodu musi wykupić obowiązkową polisę ubezpieczeniową OC. To polisa, która ma na celu zabezpieczenie go przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych – wówczas to ubezpieczyciel wypłaca odszkodowania poszkodowanym.

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC oraz jego zakres regulowane są prawnie. Cena tego typu polisy może być jednak indywidualnie ustalona przez każdego ubezpieczyciela. To, ile kierowca zapłaci za polisę, jest zatem powiązanie z tym, jakie towarzystwo zostanie wybrane.

Różnice w cenach pomiędzy różnymi ubezpieczycielami mogą wynosić kilkaset, a nawet ponad tysiąc złotych. Jak zatem wybrać dla siebie najtańsze OC?

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC?

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia samochodowego OC regularne są przez szereg różnych czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulują je zawsze indywidualnie, dlatego też przed zakupem takiej polisy należy podać szereg danych.

Oznacza to, że koszty związane z ubezpieczeniem OC stale się zmieniają. Nie warto zatem co roku przedłużać umowy u tego samego ubezpieczyciela – lepiej sprawdzić, co oferują inne towarzystwa, ponieważ bardzo często zaproponowana przez nie cena może być znacznie niższa.

Koszty ubezpieczenia OC regulowane są między innymi przez:

 • wiek kierowcy – młodsi i mniej doświadczeni kierowcy zapłacą za polisę więcej, najmniej za OC uiszczą najstarsi kierowcy

 • miejsce zamieszkania kierowcy – składki za OC w większych miastach są droższe niż w małych miejscowościach, co ma związek z gęstością zaludnienia, natężeniem ruchu, a także statystykami zdarzeń drogowych

 • rodzaj samochodu – samochody z mocniejszym silnikiem oraz określonych marek, na przykład BMW, Audi, są droższe w ubezpieczeniu

 • zniżki za bezszkodową jazdę – zniżki te zwiększają się z każdym rokiem, gdy kierowca nie wywołał żadnej szkody, można utracić je przy jej spowodowaniu

Dodatkowo, na koszt OC ma w największej mierze wpływ wybrane przez kierowcę towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak znaleźć najtańsze OC wśród dostępnych na rynku ofert?

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń OC on-line!

Aby dowiedzieć się, gdzie polisa ubezpieczeniowa będzie miała najniższą cenę, warto porównać ze sobą propozycje różnych ubezpieczycieli. To nie takie trudne, jak może się wydawać!

Kiedyś jedynym rozwiązaniem, aby szybko sprawdzić koszty polis u różnych ubezpieczycieli, było udanie się do agenta ubezpieczeniowego. Tego typu specjalista wykonywał wtedy indywidualną kalkulację dla kierowcy. Teraz jednak wcale nie trzeba umawiać się na spotkanie u agenta ubezpieczeniowego – koszty polis można obliczyć samodzielnie, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń on-line.

Kalkulatory ubezpieczeń on-line to specjalne serwisy internetowe, które działają podobnie do agencji ubezpieczeniowych – gromadzą w jednym miejscu wiele ofert ubezpieczycieli i sprawdzają koszty polis.

Za pomocą takich serwisów można wyszukać różnego rodzaju polisy ubezpieczeniowe, w tym także polisy samochodowe. To dzisiaj jeden z najpopularniejszych sposobów na najtańsze OC, a ponadto inne polisy dla kierowców – AC, NNW.

Dlaczego warto wyliczyć koszt polisy OC przez kalkulator ubezpieczeniowy?

Kalkulatory ubezpieczeń samochodowych dostępne przez internet pozwalają na łatwe i szybkie sprawdzenie kosztów polis u różnych ubezpieczycieli.

Przykładowo, serwis Porówneo.pl analizuje dla swoich użytkowników koszty polis u najpopularniejszych towarzystw, w tym między innymi: AXA, Generali, Aviva, Benefia, Ergo Hestia, Proama, Link4, MTU24.

Skorzystanie z takiego serwisu może zatem zastąpić wizytę u agenta ubezpieczeniowego – najtańsze OC można wyliczyć samodzielnie!

Główne zalety z obliczenia kosztów OC przez kalkulator on-line:

 • wielu ubezpieczycieli dostępnych w jednym miejscu – nie trzeba sprawdzać ofert po kolei

 • brak dodatkowych kosztów i obowiązku kupna polisy – kalkulacja jest niezobowiązująca

 • przejrzysta prezentacja wyników – od najtańszej do najdroższej oferty

 • niższe koszty zakupu polisy OC – niekiedy można zaoszczędzić nawet połowę ceny!

 • bardzo szybka kalkulacja kosztów – wystarczy kilka minut, aby zobaczyć, kto oferuje najtańsze OC i inne polisy

 • dostępność 24 godziny na dobę – kalkulacja może być przeprowadzona w dowolnym momencie

 • możliwość zakupienia polisy OC przez internet – użytkownicy kalkulatorów mają możliwość wykupienia polisy on-line na stronie ubezpieczyciela w cenie obliczonej przez kalkulator

Te wszystkie zalety powodują, że obecnie z kalkulacji ubezpieczeń OC przez internet korzysta coraz więcej kierowców chcących zapłacić za swoją polisę jeszcze mniej.

Wobec tego najtańsze OC jest na wyciągnięcie ręki – dzięki specjalnym serwisom on-line służącym do kalkulacji kosztów ubezpieczeń samochodowych każdy może szybko, łatwo i wygodnie sprawdzić wysokość tych polis u różnych ubezpieczycieli!

 

REKLAMA