aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lzsW sobotę (24 października) w Stanowicach k/Oławy został rozegrany Finał Dolnośląski w Warcabach 100 Polowych rozgrywany w ramach XXI Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

fot. relacja wideo z sesji

Grupa pięciorga radnych zaproponowała, aby na dzisiejszej (wtorek, 27 października) sesji rady powiatu przyjąć apel do prezydenta Polski w sprawie tzw. ustawy "piątka dla zwierząt".

zus Jeżeli nasi klienci posiadają zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, które ma rozpocząć się po 24 października 2020 roku – apelujemy, by nie jechali do sanatorium, tylko pozostali w domu.

fot. Arkadiusz Jaskuła / Potrójna Korona

Paweł Kielar, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego ukończył górski maraton w Sudetach - Potrójną Koronę. Impreza odbywała się w sobotę i niedzielę.

WOŚP Kamienna Góra

Czekamy na wolontariuszy 29 FINAŁU WOŚP.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną.

Kamienna Góra -  manifestacja

W Kamiennej Górze, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, odbył się dzisiaj (poniedziałek, 26 października) kolejny protest mieszkańców niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

nekrlog - Diecezja Legnicka

dolny slaskSzanowni Państwo
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało falę społecznego oburzenia. Tysiące obywatelek i obywateli w całym kraju wyszło na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego narusza postanowienia tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, pozbawiając Kobiety prawa wyboru i decydowania o swojej przyszłości. Uderza także w poczucie bezpieczeństwa, które jest zagwarantowane w Konstytucji. Prawo powinno służyć obywatelom. Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym i należy je zmienić.

Kamienna Góra - protest rolników

Przed biurem poselskim Marzeny Machałek (PiS) w Kamiennej Górze odbył się dzisiaj (poniedziałek, 26 października) protest przedstawicieli rolników z powiatu kamiennogórskiego.

siatkowka

Dzisiaj (niedziela, 25 października) kolejny turniej rozegrały siatkarskie młodziczki KS Sudety Kamienna Góra. Turniej miał się odbyć w Kamiennej Górze, ale z powodu zamknięcia sali, przeniesiony został do Lubina.

Kolejka 12 - 24-25 października

Kolejka 14 - 24-25 października

Kolejka 10 - 24-25 października

policja Kamienna Góra

Policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Tym razem mężczyzna wpadł gdy będąc pod wpływem alkoholu zajmował się dwójką dzieci. Przed policjantami schował się w piwnicy.

fot. użyczone

Wczoraj (sobota, 24 października) w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych. W kategorii Senior 2 (1980 i starsi) wystartowała para z powiatu kamiennogórskiego.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA