aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 24 stycznia) na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady.

Kamienna Góra - ferie

Centrum Kultury w Kamiennej Góry podzieliło ofertę przygotowaną na tegoroczne ferie zimowe na kilka części.

Kamienna Góra - petycja

Dzisiaj (piątek, 24 stycznia) pod kamiennogórskim ratuszem można podpisać petycję w sprawie budowy łącznika drogi wojewódzkiej 367 z planowaną trasą S3 w Ptaszkowie.

Przed godziną 14 na drodze z Marciszowa do Kaczorowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Uwaga kierowcy, zablokowana jest (godzina 15:20) droga krajowa nr 5 tuż przed wjazdem do Lubawki od strony Kamiennej Góry.

Aktualizacja 16:50

Chełmsko Śląskie

Na terenie szkoły w Chełmsku Śląskim powstanie Ekomuzeum szkoły i Chełmska Śląskiego. Będzie to miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców, uczniów i gości. Głównym celem realizacji ekomuzeum będzie ekspozycja źródeł historycznych dotyczących szkoły i Chełmska Śląskiego od roku 1945. Na potrzeby ekomuzeum zostaną zaadaptowane osobne pomieszczenia w budynku szkoły.

fot. Tobiasz Papuczys

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza 24-26 stycznia 2020

zusDzięki znacznemu podniesieniu progu rocznego przychodu więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”.

Czadrów - inkubator - fot. archiwum

Po pół roku pracę na stanowisku dyrektora Inkubatora Przedsiębiorczości Gminy Kamienna Góra kończy Emil Korejwo. Gmina ogłosiła konkurs na to stanowisko.

Lubawka - ratusz

We wtorek (21 stycznia) Urząd Marszałkowski poinformował o przyznaniu 57 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zadania związane z gospodarką wodno-ściekową. Jednym z beneficjentów jest gmina Lubawka.

Lubawka - stadion

Zaostrza się konflikt między Lubawką a wykonawcą remontu stadionu.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (środa, 22 stycznia) na Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 16:00 22 stycznia.

Lubawka - Choppers Garage

Lubawski Choppers Garage (ul. Krótka 4) zaprasza na charytatywną imprezę - Gramy dl Uli.

fot. TMMP

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pozyskały w ostatnim czasie aż sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 miliardy złotych. Trzy z nich dotyczą przyszłych planów fabryki Toyoty w Wałbrzychu. W 2021 zakład uruchomi dwie linie elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT) a rok później silnika o pojemności 1,5 litra tworzących razem elektryczny zespół hybrydowy. Napęd ten będzie montowany między innymi w nowej generacji toyoty Yaris, która w bieżącym roku zadebiutuje na europejskim rynku. Od stycznia fabrykami kieruje Dariusz Mikołajczak - pierwszy Polak na stanowisku prezesa w fabrykach Toyoty.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku