aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
zając

Od jednego z internautów otrzymaliśmy zdjęcie kolejnego wiosennego akcentu.

Dzienny Dom Pobytu Senior+ Bukówka

Podopieczni Dziennego Domu Pobytu Senior+ z Bukówki oraz Placówki Wsparcia Dziennego z Lubawki spotkali się dzisiaj (wtorek, 20 marca) i wspólnie postanowili pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Dzisiaj (wtorek, 20 marca) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

fot. via KTT Fraszka Kamienna Góra

W niedzielę (18 marca) tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego "Fraszka" uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Borowej k/Wrocławia.

zbiórka żywności

Parafialne Centrum Pomocy Bliźniemu pw. Ubogiego Łazarza przy Parafii Starokatolickiej Miłosierdzia Bożego w Kamiennej Górze przy ul. Okrzei 12 we współpracy z Bankiem Żywności zorganizowali Wielkanocną Zbiórkę Żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka odbyłą się 16-17 marca na terenie supermarketów w Kamiennej Górze. Dziękujemy wszystkich którym los drugiego człowieka nie był obojętny . Zebraliśmy 375 kg żywności.

Misja Nowa Nadzieja i Kościół Zielonoświątkowy Jeruzalem

Misja Nowa Nadzieja i Kościół Zielonoświątkowy Jeruzalem zapraszają potrzebujących i samotnych ludzi z Kamiennej Góry i okolic na obiad wielkanocny, który odbędzie się 24 marca o godzinie 14:00 przy ulicy Wałbrzyskiej 15.

Kamienna Góra - Mamo, tato - teatr przyjechał!

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Mamo, tato - teatr przyjechał!".

Konferencja

W sobotę (24 marca) w pałacu w Bukowcu odbędzie się seminarium krajoznawcze zorganizowane w 50. rocznicę zejścia lawiny w karkonowskim Białym Jarze. Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:00.

W piątek i sobotę (16, 17 marca) w Jakuszycach odbyły się zawody Pucharu Karkonoszy oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w Biathlonie.

Wczoraj (niedziela, 18 marca) w Szczawnie-Zdroju odbył się turniej z cyklu Grand Prix Szczawna-Zdroju organizowany przez Klub Szachowy Wieża Pęgów oraz Urząd Miasta Szczawna-Zdroju pod patronatem burmistrza Marka Fedoruka.

tenis stołowy - finał strefy

Ponad dziewięćdziesięcioro zawodników uczestniczyło wczoraj (niedziela, 18 marca) w turnieju strefy jeleniogórskie w tenisie stołowym. Zawody były częścią XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS - Mieszkańców Wsi i Miast.

Kamienna Góra - SpoKREWnieni służbą

Policjanci i strażacy z Kamiennej Góry przyłączyli się dzisiaj (poniedziałek, 19 marca) do ogólnopolskie akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Kinder+Sport

W sobotę (17 marca) w Miliczu odbył się pierwszy turniej wojewódzkich eliminacji Kinder + Sport w siatkarskich "trójkach" chłopców.

Kamienna Góra, Lubawka - policja

Wczoraj (niedziela, 18 marca) na terenie powiatu kamiennogórskiego zatrzymanych zostało dwóch kierowców prowadzących samochody pomimo sądowego zakazu.

wok

„I tyle” to młoda, wesoła i świeża grupa zdecydowanie krocząca przez pole minowe, jakim jest polska scena kabaretowa. Tak im się przynajmniej wydaje. Są jak saperzy, którzy mylą się tylko raz.