aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

20 motor

Dzisiaj (czwartek, 30 20 czerwca) zatrzymany został motocyklista. Mężczyzna, jadąc z pasażerką, uciekał od strony Wałbrzycha w kierunku Kamiennej Góry.

Kamienna Góra - Zespół Szkół

W środę 19 czerwca odbyło się ostatnie pożegnanie absolwentów Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze. W związku z reformą oświaty, szkoła przestaje istnieć.

Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 20 czerwca) rano ze słupa energetycznego spadł mężczyzna. Do zdarzenia doszło na terenie Kamiennej Góry, w okolicach cmenatrza przy ul. Wałbrzyskiej.

Bukówka szczupak

W niedzielę (16 czerwca) nad zalewem Bukówka odbyy się spinningowe zawody wędkarskiej "Szczupak Bukówki". Wystartowało 38 wędkarzy.

S3

Odcinek drogi S3 Bolków - Kamienna Góra Północ (Ptaszków) ma powstać do 29 sierpnia 2023 roku. Wykonawca chce wejść na teren budowy 16 marca 2020. Dzisiaj (środa, 19 czerwca) odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

ZSZiO Kamienna Góra

W nowej formule ze względu na remont sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Uczniowie spotkali się nad zalewem.

19 wiata

Trzy wiaty turystyczne chce postawić Gmina Lubawka. Wiaty mają powstać na terenie wsi Jarkowice, Paczyn i Okrzeszyn.

Ostatni przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Opawie został przez burmistrz Ewę Kocembę unieważniony.

W Urzędzie Miasta i Gminy Lubawka otworzono oferty na realizację projektu Łączy nas Bóbr. Projekt został podzielony na trzy części. W każdym zakresie wykonawcy zaproponowali wyższe kwoty niż przeznaczył na nie urząd.

33 skontrolowanych kierowców i 18 nałożonych mandatów karnych to efekt działań kamiennogórskiej policji w ramach akcji „Prędkość” w dniu 17 czerwca.