aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

W dniu 17 września br. kamiennogórscy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas jednej z wielu interwencji, jakie realizowali w trakcie służby, ujawnili w Kamiennej Górze, w jednym z mieszkań plantację konopi oraz prawie 530 porcji handlowych marihuany.

fot. UG Marciszów

Samochód OSP Pastewnik - Jelcz 005 - ponownie wystawiony został na sprzedaż.

fot. A. Kędzia

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zorganizowało dwa warsztaty artystyczne. Zajęcia odbyway się w Muzeum Tkactwa.

fot. policja

Po dwóch tygodniach od kradzieży odzyskany został motocykl dukati multistrada. Wartego 38 tys. zł pojazdu szukali kamiennogórscy policjanci.

Wczoraj otwarte zostały oferty w przetargu na zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Lubawka.

fot. UM Kamienna Góra

Jak informuje kamiennogórski Urząd Miasta, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego z Jeleniej Góry rozważa uruchomienie publicznej szkoły podstawowej w Kamiennej Górze. Być może powstanie też przy niej publiczne przedszkole.

mur po remoncie

Stowarzyszenie Doliny Zadrny otrzymało dotację w ramach funduszu na rewitalizację krajobrazu wsi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

zus Na początku września przestały obowiązywać preferencyjne zasady dotyczące wysokości zasiłku chorobowego oraz możliwości świadczenia pracy w czasie zasiłku chorobowego i dodatkowego zasiłku opiekuńczego przez osoby wykonujące zawód medyczny.

Dzisiaj (wtorek,, 15 września) unieważniony został przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych.

zus Emerytura to prawo, a nie obowiązek. Odłożenie w czasie momentu zaprzestania aktywności zawodowej oznacza wyższą wypłatę. Wiedzą o tym seniorzy, którzy przechodzili na emeryturę w 2019 roku. Tylko 60,4 proc. spośród nich zrobiło to natychmiast po ukończeniu wieku emerytalnego. Z kolei 24,9 proc. poczekało kilka miesięcy, a 14,7 proc. wstrzymało się, co najmniej o rok od nabycia uprawnień. Z analiz ZUS wynika, że przejście na emeryturę częściej opóźniały kobiety. Tylko 56,1 proc. z nich skorzystało z uprawnień natychmiast. W tym czasie mężczyźni zdecydowali się na ten krok w 68 proc przypadków. Dla porównania w 2015 na emeryturę natychmiast po ukończeniu wieku przeszło 82,9 proc. osób, przy czym dla mężczyzn było to 87,1 proc., a dla kobiet 81,2 proc.

REKLAMA