aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Urząd Miasta Kamienna Góra zachęca do podpisywania petycji w sprawie budowy łącznika projektowanej drogi S3 z drogą wojewódzką 367 (wjazd do Kamiennej Góry od strony Wałbrzycha).

 

Formularz petycji można podpisać w internecie, udostępniony został jako formularz google. W najbliższy piątek (24 stycznia) w godzinach 10 - 15 petycja wyłożona będzie w namiocie przed ratuszem.

Treść petycji:
My, mieszkańcy Kamiennej Góry zwracamy się z gorącym apelem o przyjęcie do realizacji bardzo ważnej dla nas inwestycji - budowy łącznika od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 367 (Kamienna Góra - Borówno/Wałbrzych) z drogą do Jaczkowa (Świebodzic) do węzła drogi S3 – Kamienna Góra Północ przy drodze krajowej nr 5 (Kamienna Góra – Marciszów/Bolków).

W związku z przebiegiem powstającego właśnie odcinka trasy szybkiego ruchu S3 Bolków – Lubawka i lokalizacją w Ptaszkowie węzła Kamienna Góra Północ łącznik taki jest niezbędny dla ograniczenia już dzisiaj bardzo dużego ruchu tranzytowego w północno-wschodniej części Kamiennej Góry. W momencie kiedy wspomniana inwestycja drogowa zostanie oddana do użytku spodziewać należy się drastycznego zwiększenia liczby samochodów, w tym w dużej mierze pojazdów dostawczych i ciężarowych.

Spowoduje to całkowite zakorkowanie tej części Kamiennej Góry. Części, w której znajduje się duże osiedle zamieszkiwane przez rodziny z dziećmi oraz seniorów. Zwiększenie ruchu w tym rejonie wpłynie bardzo negatywnie na poziom bezpieczeństwa i możliwość swobodnego przemieszczania się.

My, mieszkańcy chcemy nadal bezpiecznie dojść do szkół, sklepów, przychodni, urzędów, kościoła i wielu innych miejsc. Dlatego bardzo prosimy o podjęcie decyzji o budowie wyżej wspomnianego łącznika. Jest on kluczowy nie tylko dla nas i naszego bezpieczeństwa, ale i dla czasu przejazdu i bezpieczeństwa wszystkich tych, którzy jechać będą do i z węzła S3 Kamienna Góra Północ.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA