aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Teatr Dramatyczny w Wabrzychu

Od czerwca do sierpnia 2020 Teatr wyprodukuje dwanaście autorskich podcastów skupionych na opowieściach i doświadczeniach ostatnich miesięcy zaproszonych artystów. Audycje będą emitowane od 21 sierpnia na ogólnodostępnych platformach Soundcloud i Spotify. Wałbrzyski Teatr zamierza dotrzeć tym działaniem do szerokiej grupy odbiorców – zarówno swoich wiernych fanów, ale też do osób, które zaznajomione z tą formą radiową mogłoby przekonać się także do Teatru.  

fot. MGOK Lubawka

Z okazji Dnia Dziecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce zaprasza wszystkie dzieci i ich najbliższych do obejrzenia i wysłuchania specjalnie przygotowanych na ten dzień bajek i animacji teatralnych w wykonaniu pracowników i działaczy naszego ośrodka.

W pawilonie na wodzie w Betlejem trwa koncert, gra zespół Futyma Octet.

fot. Bogdan Adamus

We wtorek (26 maja) do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze powróciła część dzieł sztuki wywieziona w 1952 roku.

źródło: strona internetowa Zespołu Szkół w Pisarzowicach

Uczniowie Zespołu Szkół w Pisarzowicach mogli uczestniczyć w konkursie poetyckim z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Konkursowe prace wydane zostały w postaci tomiku wierszy.

Lubawka - koncert

Dzisiaj (niedziela, 17 maja) w Domu Kultury w Lubawce odbył się koncert z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Na widowni nie było publiczności.

Chełmsko Śląskie

Serdecznie zapraszamy do innego niż dotychczas uczestnictwa w 100. rocznicy urodzin wielkiego Polaka papieża Jana Pawła II.

Stara Kopalnia Wałbrzych

Od 4 maja Stara Kopalnia w Wałbrzychu jest czynna dla turystów. Na zwiedzających czeka wzbogacona o nowe elementy trasa zwiedzania oraz trzy wystawy: „Harmony” Marcina Ryczka, „Lekcje Ciemności w Wałbrzychu” Bogdana Konopki i „Dekada Ognia” studentów warszawskiej ASP.

Tam gdzie my tam nasza flaga

Centrum Kultury w Kamiennej Górze ogłosiło wyniki konkursu plastycznego „Tam gdzie my tam nasza flaga”.

Zakończyła się specjalna edycja konkursu dziennikarsko-muzycznego realizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Wśród nagrodzonych tekstów i nagrań wideo można znaleźć rekomendacje dla fanów popu, rocka, metalu, alternatywy, hip-hopu, jazzu i dark etno.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

REKLAMA