aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie - parafia - księgi kościelne

W parafii pw. św. Rodziny w Chełmsku Śląskim gościł dzisiaj (sobota, 12 czerwca) profesor Józef Zaprucki wraz ze studentami wydziału filologii germańskiej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Naukowcy rozpoczęli badania ksiąg kościelnych.

Lubawka - Imię Pani. Misja

- Mam nadzieję, że na swoje miejsce zamieszkania po lekturze tej książki spojrzycie nieco inaczej - do uczestników lubawskiej prapremiery kryminału retro "Imię Pani. Misja" mówił dzisiaj (piątek, 11 czerwca) autor Krzysztof Koziołek.

Raszów - Dzień Dziecka

W Raszowie odbył się dzisiaj (niedziela, 30 maja) festyn z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Paprodziad - Czarnów

Na rynku w Chełmsku Śląskim zorganizowane zostaną Warsztaty Dawnych Zawodów oraz Noc Świętojańska. Jedną z propozycji będą koncerty. Wśród wykonawców będzie grupa Dziady Kazimierskie z wokalistą i tekściarzem Włodzimierzem Dembowskim (Paprodziadem). Impreza odbędzie się 19 czerwca.

Lubawka - ratusz

Dzisiaj (wtorek, 18 maja) przypada 101. rocznica urodzin św. papieża Jana Pawła II. O rocznicy pamiętano w Lubawce.

Kamienna Góra - nagrody

Dzisiaj (wtorek, 18 maja) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza wręczone zostały nagrody w dwóch konkursach zorganizowanych przez Centrum Kultury.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przyłączyło się dzisiaj (sobota, 15 maja) do ogólnopolskiej akcji Noc w Muzeum. Zgromadzone eksponaty można oglądać wieczorem i w nocy. Przygotowane zostały również dodatkowe atrakcje.

Motyl Niepylak Apollo

Do konkursu zgłoszono 90 prac plastycznych. Komisja w składzie - Krystyna Dzikowska, Agnieszka Zielińska, Kamila Grzesiak, Damian Skorupiński, Marianna Fryc- Wyrostek (sekretarz) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: I kategoria dzieci do lat 6, II kategoria: dzieci od 7 do 10 lat, III kategoria: młodzież od 11 do 15 lat, IV kategoria: młodzież od 16 do 18 lat i dorośli. Nagrodzono 13 prac.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Po złagodzeniu ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa czynne jest już Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Placówka zaprasza zwiedzających codziennie.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA