aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - X Festiwal Trzech Kultur

Dzisiaj (sobota, 18 stycznia) w Krzeszowie odbył się X Festiwal Trzech Kultur, czyli przegląd grup jasełkowych i kolędniczych.

 

Na scenie zaprezentowało się 30 grup. Najwięcej wykonawców zaprezentowało się w kategorii grup kolędniczych (21). Na prezentację jasełek zdecydowało się 8 wykonawców w ramach konkursu oraz jedna grupa poza konkursem.

Przewodniczącą jury była Aleksandra Sozańska-Kut (Medicus Clinic z Bolesławca). W jury pracowali również Małgorzata Buszkiewicz (zastępca wójta gminy Kamienna Góra), Danuta Gołdon-Legler (Teatr Wiliam-Es z Wałbrzycha) oraz Julian Golak (twórca i organizator Dni Kultury Polsko-Czeskiej i prezes wydawnictwa Ziemia Kłodzka).

W kategorii jasełka pierwsze miejsce zajęła grupa Echo Krzeszowa, drugie Bałałajka z Zielonej Góry, trzecie Szkoła Podstawowa z Miszkowic. Wśród dziecięcych grup kolędniczych wygrał zespół wokalny OSM z Zielonej Góry, drugie miejsce zają oddział przedszkolny 0c ze Szkoły Podstawowej z Krzeszowa, trzecie chór dziecięcy z PSM w Zielonej Górze. W starszej grupie kolędniczej wygrał zespół Bratranci z Machova, drugie miejsce zajęła schola "Ave" z Bielawy, trzecie rodzina Jabłońskich w Kochanowa. Wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Maja Cędrowicz (Bielawa), drugie Aleksandra Majak (Kamienna Góra), trzecie Karolina Budziak (Bielawa). Wyróżniona została Ariena Wiktorska (Bielawa).

Krzeszów - X Festiwal Trzech Kultur

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA