aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Kino za Rogiem

Krzeszowskie Kino za Rogiem, działa przy Domu Kultury, zaprasza na seansa zaplanowane od czwartku do soboty. Rezerwacja biletów - telefon 75 610 60 15.

 

HEAVY TRIP (2018)
16 lipca, czwartek, godz. 18.00

Finlandia, Norwegia, komedia, muzyczny, reż. Juuso Laatio, Jukka Vidgren

Turo ma 25 lat i mieszka w zapomnianej przez boga i ludzi wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką jest gra z kumplami w metalowym zespole Impaled Rektum, jednak choć robią próby od ponad dekady, jeszcze nigdy nie udało im się zagrać żadnego koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii… i członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, porywają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością, czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".

Przeurocza, zwariowana komedia z subkulturą metalową w roli głównej.

Nie tylko dla miłośników heavy metalu!

JANIS (2015)
17 lipca, piątek, godz. 18.00

USA, biograficzny, muzyczny, reż. Jenna Rosher, Francesco Carrozzini

"Janis" to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o człowieku niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania do otoczenia. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która w gruncie rzeczy nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

ZOMBIE EXPRESS (2016)
18 lipca, sobota, godz. 18.00

Korea Południowa, horror, dramat, reż. Sang-ho Yeon

Początkowa scena: mężczyzna w kombinezonie ochronnym zatrzymuje jadący samochód, po czym przepuszcza go dopiero po odkażeniu chemiczną substancją, niepokojąco nasuwa skojarzenie z obecną sytuacją światowej pandemii. Wrażenie to potęguje rozłożenie akcentów w filmie: pozornie jest to klasyczna opowieść o zombies, które atakują ludzi, zamieniając ich w podobne sobie żywe trupy, ale pod kostiumem horroru skrywa się głębszy przekaz - analiza ludzkich zachowań w obliczu nieznanego śmiertelnego zagrożenia.

 

DLA DZIECI
PLAYMOBIL. FILM (2019)
17 lipca, piątek, godz. 15.00
Animowany, reż. Lino DiSalvo

Charlie wciąż zadręcza siostrę Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki PLAYMOBIL, jednak dziewczyna traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w… figurkę PLAYMOBIL. A to nie koniec kłopotów! Kiedy podstępny Cesarz Maximus zleca porwanie Charlie’ego, Marla rusza bratu na ratunek. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotykają wielu przyjaciół i wrogów – od kowbojów, przez walecznych wikingów, aż po rozśpiewaną Wróżkę Chrzestną. Marla odkryje zaś, że aby uratować Charlie’ego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA