aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. WOK

Wałbrzyskie święto bluesa już 1 października. Miejsce - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na scenie trzy składy: BOOGIE BOYS; KSW 4 BLUES oraz goście z Czech – PBK BLUES.

- Pierwszego października w Wałbrzychu jedyne, oryginalne, wyjątkowe, niepowtarzalne brzmienie – Bluesowy Wałbrzych. Początek koncertu o godzinie 18.oo – zachęca Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W tym roku na scenie zaprezentują się trzy zespoły: BOOGIE BOYS, KSW 4 BLUES oraz goście z Czech – PBK BLUES.

Boogie Boys istnieją od 2002 roku i mają w swoim dorobku trzy studyjne albumy. Koncertowali u boku największych gwiazd. W 2009 roku jako jedyny zespół spoza USA zostali finalistą największego bluesowego konkursu na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Ich album „Made in Cali” został uznany w 2013 roku za „Płytę roku” w ankiecie „Blues TOP 2012”.

Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem – tak o swojej muzyce pisze grupa KSW 4 BLUES. To między innymi Laureaci Festiwalu Rawa Blues w 2018 roku, zdobywcy Nagrody Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016” czy Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.

Na scenie pojawi się także czeska grupa PBK Blues, która w swoim repertuarze ma utwory Tadeusza Nalepy. Zespół powołano w 1986 roku, choć jego muzycy grali już dwa lata wcześniej. Grupa ma na swoim koncie dwa solowe albumy.

Trwa sprzedaż biletów. Wejściówki dostępne są pod adresem bilety.wok.walbrzych.pl .

REKLAMA

ds21