aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Czarnów (przed 1945 r. z niem. Rothenzechau) ? wieś o charakterze rozproszonym; jedyna taka w naszej gminie, powiecie, a może i województwie ? cicha, tajemnicza i ?niewypromowana?. - Może niech tak zostanie... mówią z uśmiechem Mieszkańcy. W tej i najbliższych odsłonach zapraszamy Państwa do poznania ?małej architektury? wsi Czarnów.Źródło posiada bogatą i wielopłaszczyznową symbolikę. Jest bardzo silnie związane z symboliką wody i rzek, którym daje początek. Źródło jest też symbolem prawdy, świadomości duchowej, mądrości, erudycji, rozsądku, sprawiedliwości, wrażliwości, obrazu duszy, wyroczni, natchnienia poetyckiego, zapomnienia, ale i pamięci, Boga, siły życiowej, wiecznego żywota, odnowy, oczyszczenia, pragnienia, i wreszcie ? czystej wody.

Każdy, kto poczuje ? również fizyczne pragnienie ? może doświadczyć ochłody przy tym ? ogólnie dostępnym ? miejscu odpoczynku i spotkań w Czarnowie.

Czarnów

Jedynymi ?pamiątkami?, po nieistniejących już, niemieckich zabudowaniach gospodarczych są niewielkie kubaturowo piwniczki (zwykle w rzucie na kształt litery ?L?). Dzięki Sympatykom Czarnowa udaje się stopniowo proces ich renowacji.

Obecnie ? w drodze do schroniska ?Czartak? napotkacie Państwo dwa takie obiekty, tworzące ?małą, Czarnowską architekturę??

Czarnów

Ciąg dalszy nastąpi...


REKLAMA