Drukuj
Kamienna Góra - Olimpiada Przedszkolaków

Dzisiaj (sobota, 9 czerwca) na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich (ul. Jeleniogórska 7) odbyła się XI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.

W olimpiadzie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkoli Publicznych nr 1, 2, i 3 w Kamiennej Gorze, Integracyjnego Punktu Przedszkolnego w Kamiennej Górze oraz Pierwszego Prywatnego Przedszkola ?Stokrotka? w Kamiennej Górze a także z Przedszkola ?Czterolistna Koniczyna? w Trutnowie. Obecny na niej był również burmistrz miasta Kamienna Góra Krzysztof Świątek.

Dzieci rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach po jednej dla każdej grupy wiekowej. Pierwszą konkurencją było wożenie taczki z piłką dmuchaną, z którą dzieci miały okrążyć pachołek i wrócić do swojej grupy przekazując taczkę kolejnemu dziecku. Drugą była jazda slalomem pomiędzy pachołkami na hulajnodze, trzecią zaś skakanie z gazetą umiejscowioną między nogami. Natomiast ostatnią konkurencją był tor przeszkód, który należało pokonać najpierw przechodząc po ławce, potem przenosząc piłeczkę z jednego pudełka do drugiego, a na końcu należało przejść przez tunel.

Również rodzicom przyszło uczestniczyć w zawodach. Dorośli wzięli udział w przygotowanej dla nich konkurencji. Oprócz olimpijskich zmagań pokazy taneczne przygotowały przedszkolaki i rodzice Przedszkola Publicznego nr 2.

Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcami zostały ogłoszone wszystkie placówki, ponieważ tak naprawdę liczyła się dobra zabawa. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę okolicznościowy medal, natomiast każde przedszkole otrzymało puchar.