aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Rękawiczki golfowe - pierwszy zakup i przeznaczenie Problem wyboru rękawiczek golfowych dotyczy zarówno doświadczonych graczy, jak i osób stawiających pierwsze kroki w golfie. Rękawiczki golfowe są akcesorium, które kupuje się i zakłada tylko na jedną rękę, tzw. rękę wiodącą. W sklepach znaleźć można jednak rękawiczki pakowane w parze. Trzeba wiedzieć, że dalej jest to para rękawiczek na tą samą dłoń. Rękawiczki golfowe kupowane są przez graczy, aby poprawić jakość gry. Używa się je, ponieważ w grze w golfa najważniejszy jest dobry chwyt kija. Aby uniknąć różnych niefortunnych sytuacji oraz zmęczenia, gdy ręką którą się gra, zacznie się pocić, zakłada się rękawiczki.

Rękawiczki golfowe - skuteczność działania

Rękawiczki golfowe produkowane są z cienkiej skóry, bądź materiałów rodzaju Mikrofibra FiberSofTM, które zapewniają podobne uczucia, co naturalna skóra. W rękawiczkach można spotkać także wstawki wykonane z innych materiałów, czy też siateczki. Całość ma zapewniać stabilny chwyt, nieślizganie się dłoni o raz nieprzemęczanie mięśni. Zastosowanie skóry sprawia, że ani deszcz, ani pot, nie są w stanie utrudnić gry. Ponadto często spotykane wyprofilowania sprawiają, że kciuk nie rusza się na kiju golfowym.

Rękawiczki golfowe - wybór najlepszych

Najważniejsze przy kupnie rękawiczek golfowym jest zdecydowanie co do rodzaju rękawiczki (osoby grające kijem lewostronnym potrzebują rękawiczek na prawą rękę, a osoby grające kijem prawostronnym potrzebują rękawiczek na lewą rękę) oraz jej rozmiaru. Rękawiczki golfowe damskie, jak i męskie dobiera się do gracza względem rozmiaru. Aby poznać swój rozmiar, należy zmierzyć obwód nadgarstka w ręce wiodącej. Dłoń powinna być wyprostowana, a miarka do mierzenia, umiejscowiona na wysokości kostek. Wielkości zmierzone porównuje się z tabelą rozmiarów. Warto wiedzieć, że rękawiczki golfowe podzielone są na męskie, damskie i juniorskie. Rękawiczki golfowe można także znaleźć w wersjach na lato (są cieńsze, chronią przed słońcem) i na zimę (są cieplejsze, chronią przed zmarznięciem). Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kilka par, aby być przygotowanym na każdą pogodę. Sklep golfowy Bogigolf oferuje pełną gamę rękawiczek.

 

REKLAMA

ds21