aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Agregatory ofert, między innymi Booking.com i Kayak.pl zajmują coraz więcej miejsca w organicznych wynikach wyszukiwania. Duża konkurencyjność wymienionych portali sprawia, że pozycjonowanie hoteli jest coraz trudniejsze, a co za tym idzie, bardziej czasochłonne i droższe. Jak sobie z tym radzić? Na blogu topowej agencji SEO ‒ 1stplace.pl ukazał się kompleksowy poradnik. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze kwestie.

Dlaczego pozycjonowanie hoteli jest takie trudne?

Słowa kluczowe

Dobór odpowiednich słów kluczowych to priorytet. Użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę interesujące ich zapytania, na przykład hotel Poznań, następnie Google wyszukuje strony, które w najlepszym stopniu odpowiadają wpisanym frazom kluczowym. Zastanówmy się więc, jakie słowa w najlepszym stopniu opisują nasz hotel, jego lokalizację oraz świadczone usługi. Tutaj pomocne mogą okazać się różnego typu narzędzia, na przykład Planer słów kluczowych od Google.

User eXperience

Strona internetowa hotelu powinna być przyjazna dla użytkownika, muszą znaleźć się na niej wszystkie niezbędne funkcjonalności, na przykład takie, jak:

  • możliwość szybkiej rezerwacji oraz dokładny cennik
  • responsywność ‒ dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Działania SEO

Na co zwrócić uwagę w przypadku pozycjonowania hoteli? Tutaj najistotniejsze są:

  • Opisy meta, czyli widoczne w pasku przeglądarki tytuł strony oraz opis, które dostarczają informacji na temat zawartości strony użytkownikom, jak również robotom Google’a. Jest to jeden z najistotniejszych czynników rankingowych.
  • Adres URL ‒ warto zadbać o to, aby adres URL był przyjazny zarówno dla robotów, jak i dla użytkowników. URL powinien być też czytelny i zawierać słowa kluczowe.
  • Optymalizacja zdjęć ‒ dobrej jakości zdjęcia sporo ważą i opóźniają czas ładowania strony. Właśnie dlatego warto zadbać o optymalizację zdjęć, które zamieszczamy na stronie, tutaj sprawdzi się narzędzie https://tinyjpg.com/, do zdjęć dobrze też dodawać atrybuty ALT
  • Optymalizacja treści ‒ wysokiej jakości, zawierające słowa i frazy kluczowe treści to priorytet. Wszelkie duplikaty nie są mile widziane.

Wizytówka i Google Maps

Założenie wizytówki w  Google Map jest bezpłatne i bezproblemowe, a może wiele zdziałać. Użytkownicy bardzo często korzystają z wizytówek, chociażby po to, by sprawdzić jak dojechać do danego miejsca. Ponadto dzięki wizytówce goście mogą zamieszczać komentarze i opinie na temat danego hotelu.

Fragmenty rozszerzone

Dzięki fragmentom rozszerzonym, zwany również danymi strukturalnymi w wynikach wyszukiwania widoczne są nowe informacje, na przykład takie, jak cena za nocleg czy liczba pozytywnych opinii.

Wersja językowa

W hotelach przebywają osoby z różnych stron świata i mówiące w różnych językach, dobrze więc gdy nasza strona dostępna jest również w innej wersji językowej, na przykład w języku angielskim.

Linki zewnętrzne

Warto postarać się o dobrej jakości linki, które będą prowadził z zewnętrznych źródeł do naszej domeny. Najlepiej sprawdzą się linki pochodzące z katalogów hoteli i forów turystycznych.

Podsumowanie

Pozycjonowanie hoteli nie należy do najłatwiejszych zadań i wymaga zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Szczegółowe informacje na temat pozycjonowania hoteli znajdziecie w poradniku na temat pozycjonowania (dostępny tutaj: https://1stplace.pl/seo/).

Zachęcamy do lektury!

 

REKLAMA