Drukuj

#W pełni sprawniIwona już prawie trzy lata pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej ?Victoria? w Wałbrzychu. Jest jej tam naprawdę dobrze, nie narzeka. Ale jej marzeniem jest kolejny krok na zawodowej ścieżce ? wyjście na otwarty rynek pracy.

 

Praca w call center
23-letnia Iwona Siemko, najbardziej w swojej pracy lubi kontakt z ludźmi, weryfikować bazy danych i odręczne przepisywać teksty. ? Nie ma niczego, czego nie lubię ? stwierdza Iwona. Czasami trudnością jest dla niej rozmowa z klientem, ale tutaj dużym wsparciem są koledzy i koleżanki z pracy. To właśnie atmosfera panująca w zakładzie, pomoc przełożonych i możliwość rozwoju sprawiają, że tak chętnie przychodzi do pracy. - Praca jest dla mnie ważna, bo daje mi samodzielność i pieniądze ?opowiada Iwona. ? Ale także zdobyłam dzięki niej nowe umiejętności i mam nowych przyjaciół. Jest fajnie ? podsumowuje.
Wałbrzyski ZAZ ?Victoria? wyróżnia się na tle podobnych zakładów. ZAZ-y na ogół oferują usługi pralnicze, sprzątające, konfekcjonowanie czy gastronomię. Natomiast w przypadku ?Victorii? jest to call center, poligrafia i reklama oraz archiwizacja i niszczenie dokumentów. ? Tworząc nasz zakład, szukaliśmy czegoś dla osób na wózkach lub z problemami ruchowymi, ale sprawnych intelektualnie. Rozwiązania adekwatnego do ich ambicji i możliwości ? opowiada Marek Pabisz, dyrektor ZAZ-u ?Victoria.

Marzenia zawodowe
Iwona od początku była osobą wyróżniającą się, obowiązkową i pragnącą się rozwijać. Przełożeni bardzo sobie cenią jej pracę. ? Jest bardzo ambitna. Zawsze dopytywała się, jakie są oczekiwania wobec niej i co może jeszcze zrobić. Co ważne, chętnie uczestniczy we wszystkich szkoleniach ? tak o Iwonie opowiada Marek Pabisz. Jej marzeniem jest dokształcanie, zdobywanie nowych doświadczeń i spróbowanie swoich sił na otwartym rynku pracy, w czym wspierają ją najbliżsi, a zwłaszcza mama. Czy Iwonie uda się zdobyć i utrzymać zatrudnienie? Trzymamy kciuki!
- Zawsze łezka nam się w oku kręci ? komentuje Jolanta Ceran, prezeska Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, które prowadzi ZAZ ?Nadzieja? w Wałbrzychu ? kiedy nasi podopieczni rozwijają skrzydła i znajdują nową pracę poza ZAZ-em. Ale taka jest właśnie misja ZAZ-ów, wszechstronnie przygotowywać, szkolić i rehabilitować osoby z niepełnosprawnościami tak, by mieli szansę na otwartym rynku pracy.

Iwona SiemkoK
Iwona Siemko

 

wal logo 1wal logo 2wal logo 3 

Dofinansowano ze środków budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Materiał przygotowany w ramach projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.

 

Patronami medialnymi kampanii #W pełni sprawni pracownicy są:

wal logo m 3wal logo m 2wal logo m 1