aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

#W pełni sprawniAgnieszka jest bardzo wytrwałą i dzielną osobą ? żeby dojechać na czas do wrocławskiej IKEI codziennie wstaje o trzeciej w nocy. Zmianę zaczyna o szóstej. Mimo że męczą ją wczesne pobudki, to bardzo lubi swoją pracę.

 

Świetnie daje sobie radę!
Agnieszka Baranowska ma 29 lat, skończyła Zasadniczą Szkołę Zawodową Specjalną i z zawodu jest kucharzem. Mieszka w Wałbrzychu, ale do pracy dojeżdża na Bielany Wrocławskie, do IKEI. ? Agnieszka zawsze była uśmiechnięta, aktywna i bardzo zaangażowana ? wspomina Jolanta Ceran, dyrektorka ZSZS. ? Śledzimy losy naszych absolwentów i bardzo się cieszymy, że Agnieszka i kilku innych byłych uczniów ZSZS, znalazło pracę w firmie Clar System, która m.in. dba o porządek w IKEI ? dodaje dyrektorka. Dzięki zatrudnieniu Agnieszka ma mieszkanie i własne pieniądze, co jest jej dużym sukcesem i istotną zmianą w życiu. Rodzina docenia trud i poświęcenie Agnieszki ? a ona (nareszcie!) mając swoje fundusze, nie zapomina o mamie i robi dla niej zakupy. ? Najbardziej z mojej pracy jest zadowolona siostra, która myślała, że sobie nie poradzę w życiu. A ja przecież świetnie daję sobie radę! ? mówi z dumą Agnieszka.

Agnieszka Baranowska
Agnieszka Baranowska

Dom, miłość i przyjazny pracodawca
Agnieszka pracuje w IKEI w restauracji i żałuje, że stosunkowo późno znalazła zatrudnienie. Zapytana o to, co najbardziej lubi ze swoich obowiązków wymienia sprzątanie. I choć ma daleko do pracy, musi wstawać przed świtem, by zdążyć, mimo że miewa problemy z komunikacją, to bardzo ludzi swoją pracę. Ceni sobie kontakt z ludźmi, bo to daje jej energię.
Praca i dojazdy zajmują jej dużo czasu i z trudem znajduje chwile dla siebie, ale ma piękne marzenia ? chce zbudować własną rodzinę. ? Mieć dom, miłość ? wymienia Agnieszka.
? Osoby z niepełnosprawnościami są często bardziej skłonne do poświęceń w pracy i dla pracy, jest w nich dużo wdzięczności za to, że ktoś w nich uwierzył ? stwierdza Magdalena Zywar, koordynatorka projektów dla osób z niepełnosprawnościami Fundacji Wałbrzych 2000. ? Szczerze doceniają to, że mają pracę, bo ich droga do zatrudnienia jest dla długa i skomplikowana. Dlatego warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ale i doceniać pracodawców, którzy dają im szansę ? dodaje koordynatorka.
W tym roku podczas XVI Forum Osób z Niepełnosprawnościami w Wałbrzychu statuetkę i tytuł Nieustraszony Pracodawca otrzymała m.in. firma Clar System.

Agnieszka w pracy
Agnieszka w pracy

i po pracy
i po pracy

 

 

wal logo 1wal logo 2wal logo 3 

Dofinansowano ze środków budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Materiał przygotowany w ramach projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.

 

Patronami medialnymi kampanii #W pełni sprawni pracownicy są:

wal logo m 3wal logo m 2wal logo m 1

 

REKLAMA