Drukuj
Kamienna Góra - SALK

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na koncert zespołu SALK. Grupa wystąpi 31 sierpnia (piątek) w ratuszu.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, bilety kosztują 10 zł.

SALK to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka.

W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. Album "Matronika? został świetnie przyjęty przez fanów a koncert promujący album na festiwalu ENEA Spring Break był frekwencyjnym sukcesem. Strony branżowe BRAND NEW ANTHEM wraz z SO MUSIC okrzyknęły ich największą muzyczną nadzieją na rok 2017.

W 2017 roku SALK wystąpił na Open'er Festivalu, OFF Festivalu, zagrał także trzy koncerty na Islandii (m.in. w legendarnym Kex Hostelu).

Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych zaliczyć można również wygraną w konkursie Skoda Auto Muzyka, występ na Soundrive Festival, oraz udział w 16 Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru "Upadek Domu Usherów?.

Utwory zespołu można regularnie usłyszeć m.in. w radiowej Trójce.

Posłuchaj album ?MATRONIKA?

info: materiały prasowe zespołu