Drukuj
SALK - koncert - Kamienna Góra

Centrum Kultury zaprosiło dzisiaj (piątek, 31 sierpnia) na jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych ostatnich miesięcy w Kamiennej Górze. Na zakończenie wakacji wystąpił zespól SALK.

 

Grupa tworzy dopiero od trzech lat, a tworzą ją młodzi muzycy i poeta. Skład zespołu to Marcela Rybska ? śpiew, fortepian, ukulele, Michał ?Mamut? Sarapata ? gitara basowa, syntezator, Mateusz Sarapata ? instrumenty elektroniczne, instrumenty perkusyjne oraz Kamil Kwidziński ? poeta, menedżer.

Grupę SALK wyróżnia własny styl elektronicznego brzmienia oraz niezwykle ciekawe teksty i to zarówno polskie, jak i angielskie. Artyści o wielkiej wrażliwości muzycznej przenoszą słuchaczy do własnego, bardzo specyficznego labiryntu nastrojów i znaczeń. A znaczenie słów oraz zabawy kontekstami językowymi to ważny element ich twórczości. Młodzi jeszcze artyści obdarowują słuchaczy czymś co w tworzeniu każdego rodzaju sztuki jest najważniejsze: prawdą przeżywania i radością przekazu. Teksty i muzyka SALKU tworzą rodzaj wzajemnie przenikających się i wspierających wibracji. W efekcie powstaje spójny wszechświat, który zaprasza do poznawania.

SALK został bardzo dobrze przyjęty przez kamiennogórską publiczność i może nie jest to ostatnia ich wizyta w tym mieście.

SALK - koncert - Kamienna Góra