aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 samochod

Dzisiaj po godzinie 8 strażacy wezwani zostali do płonącego samochodu. Do zdarzenia doszło na drodze Krzeszów - Przedwojów.

Bogumiła i Jan Pajorowie

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrali dzisiaj Bogumiła i Jan Pajorowie, mieszkańcy Olszyn.

policja

W upalne czwartkowe popołudnie, policjanci z Lubawki zostali zadysponowani do zdarzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Tam dowiedzieli się, że pracowników zaniepokoiło zachowanie 51-letniej kobiety, która wraz ze swoją 3-letnią wnuczką odwiedziła ośrodek.

Ptaszków, rondo

Uwaga kierowcy, zmieniona został organizacja ruchu na drodze krajowej nr 5 w Ptaszkowie, na wysokości budowy drogi ekspresowej S3.

fot. STraż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali od początku tego roku towary akcyzowe warte blisko 2,7 miliona złotych. Gdyby zatrzymany przez funkcjonariuszy SG nielegalny towar wszedł do sprzedaży na czarny rynek Skarb Państwa straciłby prawie 3,5 miliona złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 15:17 do 22:00 1 lipca.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Uczniowie ZSZiO brali udział w projekcie finansowanym przez Urząd Miasta w Kamiennej Górze: "Liderzy Kamiennej Góry".

 umwd

Dziś podczas konferencji prasowej w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze przedstawiono szczegóły niezwykłego wydarzenia, jakim jest Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

fot. policja Kamienna Góra

W czwartkowy wieczór policjanci kamiennogórskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w Domanowie. Niestety, jeden z kierujących wyjątkowo szybko chciał pokonać tą miejscowość, w wyniku czego tego dnia zatrzymano mu prawo jazdy.

Iwona Krawczyk, fot. archiwum
fot. archiwum

Od dzisiaj w lubawskim urzędzie zatrudniony jest pełnomocnik burmistrza ds. edukacji i młodzieży. Wybrany został w konkursie, w którym startowała tylko jedna osoba.

REKLAMA