aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów

Osiem zespołów ludowych wystąpi dzisiaj (25 czerwca, sobota) w Krzeszowie. W ramach Nocy Świętojańskiej zaplanowano koncerty, grę terenową, warsztaty. Wieczorek (około 21:30) odbędzie się parada nad staw z tradycyjnymi wiankami.

Aktualizacja 26 czerwca 2022

W Przeglądzie Zespołów Regionalnych na scenie zaprezentowało się osiem zespołów: Wojcieszowianie z Wojcieszowa, Izerskie Bogdanki z Mirska, Marzenie ze Szklarek, Swojacy z Zagrodna, Olga z Kamiennej Góry, Kowarskie Wrzosy z Kowar, Miłek z Wojcieszowa oraz Złote Nutki z Przedwojowa.
Po występach korowód z parkingu przy kościele udał się nad staw w Parku Kultury i Natury. Członkinie grupy teatralnej działającej przy CBK zaprezentowała przedstawienie "Raz na ludowo". Nie zabrakło też puszczania wianków i tańców przy ognisku.
Do późnych godzin nocnych na scenie grał zespół Bolero Cover Band.

Aktualizacja 20:57
W Krzeszowie zakończyła się gra terenowa W Poszukiwaniu Kwiatu Paproci. Uczestnicy po rozwiązaniu pięciu zagadek otrzymywali w nagrodę sadzonkę - kwiat paproci.

Krzeszów

Oryginalna informacja
Regionalny Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych odbywa się w ramach projektu „Poznajmy się” realizowanego przez KGW Folk Przedwojów. W Krzeszowie wystąpi osiem zespołów z regionu.

Na koniec zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Bolero.

REKLAMA