Drukuj

Kamienna Góra - Wokół lnu - podsumowanie projektu

Projekt Wokół Lnu skierowany był do młodzieży gimnazjalnej. Od początku września grupa 25 uczniów poznawała historię regionu, wzięła udział w szeregu zajęć i warsztatów związanych z tematycznie z lnem i jego obróbką. W Centrum Kultury odbyło się dzisiaj (28 października) podsumowanie projektu.Przy pomocy autorek projektu Joanny Steczko, Karoliny Adamczyk i Agnieszki Jaksoń oraz innych osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia, młodzi ludzie przygotowywali,  między innymi, happening oraz etiudę teatralną na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Dzisiaj w sali Centrum Kultury odbyło się podsumowanie  projektu. Publiczność obejrzała film poklatkowy o realizacji projektu. Autorem zdjęć oraz filmu jest Tadzik Ferenc. Niespodzianką dla uczestników podsumowania był występ zespołu ?Kwiatuszki Lnu? z Chełmska Śląskiego. Zakończeniem oficjalnej części była etiuda teatralna w wykonaniu gimnazjalistów zaangażowanych w projekt. W  konwencji teatru światła i cieni widzowie zobaczyli pełną tajemnic i pięknych efektów scenicznych opowieść o lnie opartą o motywy baśni Andersena ?Len?.

Kamienna Góra - Wokół lnu - podsumowanie projektu

Podziękowania autorkom projektu i wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację złożyli młodzi beneficjenci. Uroczyste podsumowanie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół  Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Więcej o projekcie w kategorii - Wokół lnu

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Województwa Dolnośląskiego.

Kamienna Góra - Wokół lnu