aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. WOK -  wosp walbrzych

29. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Gramy w Wałbrzychu. Zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową - takie jest hasło tegorocznej zbiórki.

 

Już teraz można wpłacać pieniądze do e-skarbonek, między innymi Prezydenta Wałbrzycha, dr. Romana Szełemeja, który jest jednym z 235 wolontariuszy, czy wystawionej przez wałbrzyski sztab. W mieście, w licznych punktach, są także rozstawione tak zwane puszki stacjonarne.

W niedzielę kwestujemy na ulicach Wałbrzycha od rana. Liczenie pieniędzy potrwa do późnych godzin wieczornych. Wolontariusze będą zdawać puszki w sztabie, na terenie Starej Kopalni. Zarówno kwestowanie, jak i przekazywanie puszek będzie bardzo bezpieczne. Wolontariusze otrzymają maseczki, płyn do dezynfekcji.

- Tym razem nie zaprosimy Was do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, na teren Starej Kopalni. Zapraszamy przed smartfony, komputery. Finał online na profilu WOK i Telewizji Wałbrzych: koncert, licytacje, nasi goście, światełko do nieba. Zachęcamy również do odwiedzenia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, w tym dniu krew będzie można oddać w godz. 8.00-12.00 - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Z pewnością wiele emocji wzbudzać będą licytacje. Od lat niezawodny mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel i w tym roku przekazał złote serduszko. Pod młotek trafią także między innymi: anioły, obrazy, gadżety WOŚP, książki, biżuteria, a nawet system fotowoltaiczny. Wszystko, co darowali mieszkańcy Wałbrzycha można zobaczyć na stronie internetowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Licytujemy telefonicznie.

REKLAMA