aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Ryszard Kalisz

W Kamiennej Górze gościli dzisiaj (środa, 21 października) przedstawiciele Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.W sali witrażowej z mediami spotkali się: Andrzej Dobrowolski prezes fundacji, Ryszard Kalisz członek rady fundacji i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Przedstawione zostały osiągnięcie fundacji powołanej po śmierci Jerzego Szmajdzińskiego w katastrofie smoleńskiej.

Fundacja co roku wspiera gimnazjalistów z terenu byłych województw jeleniogórskiego i legnickiego. W ciągu 4 lat istnienia stypendia otrzymało 150 gimnazjalistów z 93 szkół m.in. z Chełmska Śląskiego, Pisarzowic, Lubawki i Kamiennej Góry. Stypendia wręczane są w Warszawie podczas trzydniowej wycieczki, w której uczestniczą nagrodzeni.

Od trzech lat fundacja nagradza również autorów najlepszych prac magisterskich na uczelniach wojskowych. Fundacja przygotowuje również paczki dla dzieci z domów dziecka. W tym roku fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego i będzie starać się o 1% podatku dochodowego.

Podczas wizyty Ryszard Kalisz zachęcał do głosowania na A. Dobrowolskiego i M. Sekułę-Szmajdzińską w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

- Jestem pod wrażeniem tego ratusza - miejsce zwołania konferencji ocenił R. Kalisz.

Kamienna Góra - Ryszard Kalisz

 

REKLAMA