Drukuj
Kamienna Góra - Jarosław Gęborys - Krzysztof Mróz

Dzisiaj (wtorek, 15 października) na kamiennogórskim rynku z dziennikarzami spotkał się Krzysztof Mróz zwycięzca wyborów do Senatu.

 

K. Mróz chciał podziękować wyborcom za głosy oddane w wyborach na listy Prawa i Sprawiedliwości oraz na jego kandydaturę. W wyborach do Senatu w okręgu nr 2 miał najlepszy wynik i pozostanie senatorem. Według senatora wzrost poparcia PiS z 37 do 43 % to efekt docenienia przez Polaków dobrych rządów. K. Mróz, w stosunku do wyborów sprzed 4 lat, poprawił swój wyborczy wynik o 18 tys. głosów. W Senacie PiS nie będzie miał większości, ale, jak zapewnił Senator, już trwają rozmowy mające pozwolić na uzyskanie poparcia ponad 50 senatorów. K. Mróz zapewnił, że nawet jeśli do tego nie dojdzie, dobra zmiana będzie nadal kontynuowana, ale może być opóźniana.

Za najważniejsze sprawy dla regionu senator uznał budowę drogi S3, przygotowanie terenów pod inwestycje, utworzenie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, budowę obwodnicy Kaczorowa oraz poprawę sytuacji w służbie zdrowia.

Za dużą frekwencję przy urnach i głosy oddane na PiS dziękował również Jarosław Gęborys, starosta powiatu kamiennogórskiego.