Drukuj

fot. UM Kamienna Góra

Urząd miasta zaprasza do rejestracji uczestników https://bit.ly/3P45Opl. Dla pierwszych 200 osób przewidziano specjalne koszulki.

W tym roku CYKLOFIESTA wstartuje o godzinie 12:30 znad kamienniegórskiego Zalewu. Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej. Uczestnicy pojadą do Krzeszowa. Na placu przy remizie OSP przewidziano krótką przerwę kawową. Po niej powrót ścieżką rowerową na miejski stadion przy ul. Słowackiego, gdzie zaplanowano ognisko z kiełbaskami.

Tegoroczna CYKLOFIESTA będzie jednym z elementów rowerowego weekendu, który zacznie się w piątek, 29 lipca.


W sobotę, 30 lipca w godz. 8 -11 z rynku w Kamiennej Górze wystartują zawodnicy biorący udział w gravelowym wyścigu Szuter Master. Przygotowano dwie trasy 60 i 200 km, które staną się częścią projektu Las Szutras · Kotlina Kamiennogórska. Metę wyścigu zaplanowano nad Zalewem. Tam zostanie zlokalizowane rowerowe miasteczko z kulinariami kuchni ukraińskiej i schłodzonym piwem (dla dorosłych) oraz dmuchańcami dla dzieci.

Niedzielę otworzy spotkanie z popularnym youtuberem SzajBajkiem, który od godz. 9 rozpocznie pracę w swym warsztacie rowerowym. Każdy będzie mógł dokonać w nim bezpłatnie prostych napraw i regulacji w rowerze. SzajBajk opowie także o podstawach bike fittingu. O godz.12:30 wystartuje CYKLOFIESTA.